ASM-1.8432MHZ-ET
- Manufacturer Part Number:
- ASM-1.8432MHZ-ET
- Manufacturer/Brand:
- Abracon
- Part of Description:
- XTAL OSC XO 1.8432MHZ HCMOS TTL
- Manufacturer :
- Abracon
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- 20mA
- Frequency :
- 1.8432 MHz
- Frequency Stability :
- ±100ppm
- Function :
- Enable/Disable
- Height - Seated (Max) :
- 0.185" (4.70mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Output :
- HCMOS, TTL
- Package / Case :
- 4-SOJ, 5.08mm pitch
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.551" L x 0.352" W (14.00mm x 8.95mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- XO (Standard)
- Voltage - Supply :
- 5V