7W-1.544MBC-T
- Manufacturer Part Number:
- 7W-1.544MBC-T
- Part of Description:
- XTAL OSC XO 1.5440MHZ CMOS SMD
- Current - Supply (Max) :
- 20mA
- Frequency :
- 1.544 MHz
- Frequency Stability :
- ±100ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.056" (1.42mm)
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 70°C
- Size / Dimension :
- 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- Voltage - Supply :
- 3.3V