OS240-1005-010
- Manufacturer Part Number:
- OS240-1005-010
- Manufacturer/Brand:
- RFX Group
- Part of Description:
- EXCELLENT PHASE NOISE (-165DBC/H
- Manufacturer :
- RFX Group
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- Frequency :
- 10 MHz
- Frequency Stability :
- ±20ppb
- Function :
- Height - Seated (Max) :
- 0.352" (8.95mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Output :
- Sine Wave
- Package / Case :
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.984" L x 0.575" W (25.00mm x 14.60mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- OCXO
- Voltage - Supply :
- 5V