ODD44M4R700Z/AA
Manufacturer Part Number:
ODD44M4R700Z/AA
Manufacturer/Brand:
Amphenol Positronic
Part of Description:
D-SUB PLUG 44 POS R/A PCB
Stock Condition:
9
Manufacturer :
Amphenol Positronic
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Backset Spacing :
0.314" (7.98mm)
Connector Style :
D-Sub, High Density
Connector Type :
Plug, Male Pins
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Flash
Contact Type :
Signal
Current Rating (Amps) :
5A