ATC-10-9-1939PN
- Manufacturer Part Number:
- ATC-10-9-1939PN
- Manufacturer/Brand:
- Amphenol Industrial
- Part of Description:
- CONN RCPT HSNG MALE 9POS PNL MNT
- Manufacturer :
- Amphenol Industrial
- Product Category :
- Circular Connector Housings
- Connector Type :
- Receptacle Housing
- Contact Size :
- Contact Type :
- Crimp
- Fastening Type :
- Reverse Bayonet Lock
- Features :
- Housing Color :
- Black
- Ingress Protection :
- Environment Sealed
- Material Flammability Rating :
- Mounting Feature :
- Flange
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Positions :
- 9
- Orientation :
- Keyed
- Primary Material :
- Product Status :
- Active
- Shell Finish :
- Shell Material :
- Thermoplastic
- Shell Size - Insert :
- Shell Size, MIL :
- Shielding :
- Unshielded
- Type :
- For Male Pins
Company
- TSV992IYDT Wide bandwidth (20MHz) rail to rail input
- TS9224IYPT Precision rail-to-rail high output current op-amps
- TS982IYDWT High output current dual operational amplifier
- TSC103IDT High voltage, high side current sense amplifier
- TSC103IPT High voltage, high side current sense amplifier
- TSC2010IST High voltage, precision, bidirectional current sense amplifier
- Detailed explanation of DSP technology
News
- TS881ILT Rail-to-rail 0.9V nanopower, push-pull single comparator
- TS880ICT Rail-to-rail 0.9V nanopower, open drain single comparator
- TS883IQ2T Rail-to-rail 0.9V nanopower, open drain dual comparators
- TS884IPT Rail-to-rail 1.1 V nanopower, push-pull quad comparators
- TS884IDT Rail-to-rail 1.1 V nanopower, push-pull quad comparators
- Equipment manufacturers also lack cores
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| ATC-09-9-1939PN | Amphenol Industrial | 30 | CONN RCPT HSNG MALE 9POS PNL MNT |
| ATC-1 | Eaton-Bussmann Electrical Division | 8,681 | FUSE AUTO 1A 32VDC BLADE |
| ATC-10 | Eaton-Bussmann Electrical Division | 17 | FUSE AUTOMOTIVE 10A 32VDC BLADE |