XB29M49120S420
Manufacturer Part Number:
XB29M49120S420
Manufacturer/Brand:
TGS
Part of Description:
CRYSTAL 29.4912MHZ 30ppm, 20pF 4
Manufacturer :
TGS
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 Ohms
Frequency :
29.4912 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Load Capacitance :
20pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)