QT15-32.768KDZF-B
Manufacturer Part Number:
QT15-32.768KDZF-B
Manufacturer/Brand:
QST
Part of Description:
1.5X5 - 32.768KHZ 20PPM @25C 12.
Manufacturer :
QST
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.201" (5.10mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.059" Dia (1.50mm)