XB10M00000S410
- Manufacturer Part Number:
- XB10M00000S410
- Manufacturer/Brand:
- TGS
- Part of Description:
- CRYSTAL 10MHZ 30ppm, 10pF 4 Pads
- Manufacturer :
- TGS
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 110 Ohms
- Frequency :
- 10 MHz
- Frequency Stability :
- ±30ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.043" (1.10mm)
- Load Capacitance :
- 10pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)