XR18M43200S408
- Manufacturer Part Number:
- XR18M43200S408
- Part of Description:
- CRYSTAL 18.432MHZ 30ppm, 8pF 2 P
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 70 Ohms
- Frequency :
- 18.432 MHz
- Frequency Stability :
- ±30ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.047" (1.20mm)
- Load Capacitance :
- 8pF
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)