APK-PB25A25-002
- Manufacturer Part Number:
- APK-PB25A25-002
- Manufacturer/Brand:
- ITT Cannon
- Part of Description:
- CONTACT PIN SZ 2.5MM CRIMP TIN
- Manufacturer :
- ITT Cannon
- Product Category :
- Circular Connector Contacts
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Finish Thickness :
- Contact Material :
- Copper Alloy
- Contact Size :
- 2.5mm
- Contact Termination :
- Crimp
- Contact Type :
- Pin
- Features :
- Insulation Support
- Product Status :
- Active
- Termination Finish :
- Type :
- Power, Stamped
- Wire Gauge or Range - AWG :
- Wire Gauge or Range - Coaxial :
- Wire Gauge or Range - mm² :
- 1.5 ~ 2.5mm²