QTT161-19.200MBN-T
Manufacturer Part Number:
QTT161-19.200MBN-T
Manufacturer/Brand:
QST
Part of Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
Manufacturer :
QST
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
2mA
Frequency :
19.2 MHz
Frequency Stability :
±2ppm
Function :
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Output :
Clipped Sine Wave
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
TCXO
Voltage - Supply :
3.3V