NA-100M-6800
- Manufacturer Part Number:
- NA-100M-6800
- Manufacturer/Brand:
- Taitien
- Part of Description:
- XTAL OSC OCXO 100.0000MHZ SNWV
- Manufacturer :
- Taitien
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- 380mA
- Frequency :
- 100 MHz
- Frequency Stability :
- ±100ppb
- Function :
- Height - Seated (Max) :
- 0.500" (12.70mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Output :
- Sine Wave
- Package / Case :
- 8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.015" L x 1.015" W (25.78mm x 25.78mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- OCXO
- Voltage - Supply :
- 12V