AA-10.000MBNV-T
- Manufacturer Part Number:
- AA-10.000MBNV-T
- Manufacturer/Brand:
- TXC Corporation
- Part of Description:
- 5.0X3.2 GLASS SEAL MHZ QUARTZ XT
- Manufacturer :
- TXC Corporation
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 150 Ohms
- Frequency :
- 10 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Frequency Tolerance :
- ±50ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.053" (1.35mm)
- Load Capacitance :
- 8pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)