GL300F33IDT
Manufacturer Part Number:
GL300F33IDT
Manufacturer/Brand:
CTS Corporation
Part of Description:
CRYSTAL 30.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 Ohms
Frequency :
30 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)