LP111F23CDT
- Manufacturer Part Number:
- LP111F23CDT
- Manufacturer/Brand:
- CTS Corporation
- Part of Description:
- CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF SMD
- Manufacturer :
- CTS Corporation
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 60 Ohms
- Frequency :
- 11.0592 MHz
- Frequency Stability :
- ±30ppm
- Frequency Tolerance :
- ±20ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.126" (3.20mm)
- Load Capacitance :
- 18pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Package / Case :
- HC-49/US
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)