55A6609-22-MST3-9CS2275
- Manufacturer Part Number:
- 55A6609-22-MST3-9CS2275
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
- Part of Description:
- CABLE 3COND 22AWG WHITE SHLD
- Manufacturer :
- Conductor Strand :
- 19/0.0063"
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.141" (3.58mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0100" (0.254mm)
- Jacket Color :
- White
- Length :
- Number of Conductors :
- 3
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Shield Type :
- Braid
- Usage :
- Voltage :
- 1.5 kV
- Wire Gauge :
- 22 AWG