XTC332272.800000I
- Manufacturer Part Number:
- XTC332272.800000I
- Manufacturer/Brand:
- Renesas Electronics Corporation
- Part of Description:
- XTAL OSC XO 272.8000MHZ CML SMD
- Manufacturer :
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- 61mA
- Frequency :
- 272.8 MHz
- Frequency Stability :
- ±3ppm
- Function :
- Enable/Disable
- Height - Seated (Max) :
- 0.037" (0.95mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output :
- CML
- Package / Case :
- 8-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- XO (Standard)
- Voltage - Supply :
- 3.3V