951402-9010806-AR
- Manufacturer Part Number:
- 951402-9010806-AR
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- CONN HDR 2POS 0.079 STACK T/H
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- Color :
- Black
- Contact Finish - Post (Mating) :
- Gold
- Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
- Flash
- Length - Overall Pin :
- 0.425" (10.800mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.157" (4.000mm)
- Length - Stack Height :
- 0.157" (4.000mm)
- Length - Tail :
- 0.110" (2.800mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 2
- Number of Rows :
- 1
- Pitch :
- 0.079" (2.00mm)