AS-3.6864-18-SMD-TR
- Manufacturer Part Number:
- AS-3.6864-18-SMD-TR
- Manufacturer/Brand:
- Raltron
- Part of Description:
- CRYSTAL 3.6864MHZ 18PF TH
- Manufacturer :
- Raltron
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 150 Ohms
- Frequency :
- 3.6864 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.138" (3.50mm)
- Load Capacitance :
- 18pF
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Package / Case :
- HC-49/US
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.447" L x 0.197" W (11.35mm x 5.00mm)