AB308-12.000MHZ
Manufacturer Part Number:
AB308-12.000MHZ
Manufacturer/Brand:
Abracon
Part of Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 16PF TH
Stock Condition:
565
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
12 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.323" (8.20mm)
Load Capacitance :
16pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.118" Dia x 0.315" L (3.00mm x 8.00mm)
Type :
MHz Crystal
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
AB30 Bright Toward Industrial 2,396 SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V