2-6500-P10-1.2A
- Manufacturer Part Number:
- 2-6500-P10-1.2A
- Manufacturer/Brand:
- E-T-A
- Part of Description:
- CIR BRKR THRM 1.2A
- Manufacturer :
- E-T-A
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Automatic Reset
- Approval Agency :
- CSA C22.2 No 235, UL1077
- Breaker Type :
- Thermal
- Current Rating (Amps) :
- 1.2A
- Illumination :
- None
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 28 V