FC2012AN 32.768K-C5NN60KD7
- Manufacturer Part Number:
- FC2012AN 32.768K-C5NN60KD7
- Manufacturer/Brand:
- Epson
- Part of Description:
- CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
- Manufacturer :
- Epson
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 60 kOhms
- Frequency :
- 32.768 kHz
- Frequency Stability :
- Frequency Tolerance :
- ±20ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Load Capacitance :
- 12.5pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 2-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.081" L x 0.047" W (2.05mm x 1.20mm)