MU10-55PX-A-BOTTLE
- Manufacturer Part Number:
- MU10-55PX-A-BOTTLE
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- CONN WIRE PIN 10-12AWG 50PC
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- Wire Pin Connectors
- Color :
- Features :
- Insulation :
- Non-Insulated
- Insulation Diameter :
- Length - Overall :
- 0.810" (20.57mm)
- Length - Pin :
- 0.550" (13.97mm)
- Pin Diameter :
- Circular - 0.110" (2.79mm) Dia