PV10-P55-E
- Manufacturer Part Number:
- PV10-P55-E
- Manufacturer/Brand:
- Panduit Corporation
- Part of Description:
- CONN WIRE PIN TERM 10-12AWG
- Stock Condition:
- 2
- Manufacturer :
- Panduit Corporation
- Product Category :
- Wire Pin Connectors
- Color :
- Yellow
- Features :
- Brazed Seam
- Insulation :
- Insulated
- Insulation Diameter :
- 0.250" (6.35mm)
- Length - Overall :
- 1.100" (27.94mm)
- Length - Pin :
- 0.550" (13.97mm)