MVU18-47PK-A
- Manufacturer Part Number:
- MVU18-47PK-A
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- CONN WIRE PIN 18-22AWG SCOTCHLOK
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- Wire Pin Connectors
- Color :
- Red
- Features :
- Insulation :
- Insulated
- Insulation Diameter :
- 0.150" (3.81mm)
- Length - Overall :
- 0.900" (22.86mm)
- Length - Pin :
- 0.470" (11.94mm)
- Pin Diameter :
- Circular - 0.075" (1.91mm) Dia