QSE-014-01-C-D-DP-A-RT1
- Manufacturer Part Number:
- QSE-014-01-C-D-DP-A-RT1
- Manufacturer/Brand:
- Samtec, Inc.
- Part of Description:
- CONN DIFF ARRAY RCP 28P SMD GOLD
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Product Category :
- Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
- Connector Type :
- Differential Pair Array, Female
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 50.0µin (1.27µm)
- Features :
- Board Guide, Ground Bus (Plane), Mounting Flange
- Height Above Board :
- 0.128" (3.25mm)
- Mated Stacking Heights :
- 5mm, 8mm, 11mm, 14mm, 16mm, 19mm, 25mm
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 28
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- 0.031" (0.80mm)