WR-100S-VF-N1
- Manufacturer Part Number:
- WR-100S-VF-N1
- Manufacturer/Brand:
- JAE Electronics
- Part of Description:
- CONN RCPT 100POS SMD GOLD
- Stock Condition:
- 68
- Manufacturer :
- JAE Electronics
- Product Category :
- Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
- Connector Type :
- Receptacle, Center Strip Contacts
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 4.00µin (0.100µm)
- Features :
- Height Above Board :
- 0.128" (3.25mm)
- Mated Stacking Heights :
- 4mm, 5mm, 6mm
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 100
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)