ED350V-04P
- Manufacturer Part Number:
- ED350V-04P
- Manufacturer/Brand:
- DINKLE Corporation USA
- Part of Description:
- TERM BLK 4POS 3.50MM SCRW
- Stock Condition:
- 909
- Manufacturer :
- DINKLE Corporation USA
- Product Category :
- Wire to Board
- Color :
- Green
- Current :
- 10 A
- Features :
- Mating Orientation :
- Horizontal with Board
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Levels :
- 4
- Pitch :
- 0.138" (3.50mm)
- Positions Per Level :
- 4
- Product Status :
- Active
- Voltage :
- 300 V