VP1285850000G
Manufacturer Part Number:
VP1285850000G
Manufacturer/Brand:
Amphenol Anytek
Part of Description:
TERM BLK 12P SIDE ENT 12.7MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Color :
Gray
Current :
65 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.500" (12.70mm)
Positions Per Level :
12
Product Status :
Active
Voltage :
300 V