ARF6-24-S-D-A-K-TR
- Manufacturer Part Number:
- ARF6-24-S-D-A-K-TR
- Manufacturer/Brand:
- Samtec, Inc.
- Part of Description:
- CONN SKT 24PAIR GOLD SMD VERT
- Stock Condition:
- 98
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Product Category :
- Pluggable Connector Assemblies
- Connector Style :
- Receptacle
- Connector Type :
- High Density Array
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 30.0µin (0.76µm)
- Features :
- Board Guide, Pick and Place Cap, Shielded
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 24
- Product Status :
- Active
- Termination :
- Solder
Company
- TSV992IYDT Wide bandwidth (20MHz) rail to rail input
- TS9224IYPT Precision rail-to-rail high output current op-amps
- TS982IYDWT High output current dual operational amplifier
- TSC103IDT High voltage, high side current sense amplifier
- TSC103IPT High voltage, high side current sense amplifier
- TSC2010IST High voltage, precision, bidirectional current sense amplifier
- Detailed explanation of DSP technology
News
- TS881ILT Rail-to-rail 0.9V nanopower, push-pull single comparator
- TS880ICT Rail-to-rail 0.9V nanopower, open drain single comparator
- TS883IQ2T Rail-to-rail 0.9V nanopower, open drain dual comparators
- TS884IPT Rail-to-rail 1.1 V nanopower, push-pull quad comparators
- TS884IDT Rail-to-rail 1.1 V nanopower, push-pull quad comparators
- Equipment manufacturers also lack cores
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| ARF6-08-S-D-A-K-TR | Samtec, Inc. | 1,704 | CONN SKT 8PAIR SMD GOLD VERT |
| ARF6-08-S-RA-TR | Samtec, Inc. | 1,015 | CONN SKT 8PAIR SMD GOLD RA |
| ARF6-16-L-D-A-K-TR | Samtec, Inc. | 7,482 | ACCELERATE SLIM SOCKET FOR ARC6 |
| ARF6-16-L-RA-TR | Samtec, Inc. | 6,400 | ACCELERATE SLIM SOCKET RIGHT-ANG |
| ARF6-16-S-D-A-K-TR | Samtec, Inc. | 6,125 | CONN SKT 16PAIR SMD GOLD VERT |
| ARF6-16-S-RA-TR | Samtec, Inc. | 6,849 | CONN SKT 16PAIR SMD GOLD RA |
| ARF6-24-S-RA-TR | Samtec, Inc. | 2 | CONN SKT 24PAIR GOLD SMD R/A |
| ARF600 20R J | Ohmite | 3 | RES CHAS MNT 20 OHM 5% 600W |
| ARF600 24R J | Ohmite | 14 | METAL CLAD 600 W 24 OHM 5% |