10029065-001LF
Manufacturer Part Number:
10029065-001LF
Manufacturer/Brand:
Amphenol Communications Solutions
Part of Description:
CONN SATA RCPT 22POS SLD SMD
Manufacturer :
Product Category :
Pluggable Connector Assemblies
Connector Style :
Receptacle
Connector Type :
SATA
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Board Guide
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
22
Product Status :
Active
Termination :
Solder
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN HDR BLADE PWR 20POS EDGE MT
    CONN RCPT BLADE PWR 36POS PCB
    CONN HEADER 6P/24S/5P R/A PCB
    CONN HDR BLADE PWR 26POS EDGE MT
    CONN HDR BLADE PWR 32POS EDGE MT
Catalog related products
  • Molex
    CONN SAS RCPT 29POS SLD SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN XFP CAGE PRESS-FIT R/A
    QSFP-DD 1X1, STANDARD, W/ EXTRUD
    CONN QSFP+ CAGE W/HSINK SLD R/A
    CONN MINI SAS RCPT 36POS SLD SMD
Related products
Part Manufacturer Stock Description
1002 Chapin 10 CHAPIN HAND SPRAYERS
1002 Adafruit 77 ADDRESS LED 7 SEGMENT I2C WHITE
1002 Goford Semiconductor 2,880 N100V,RD(MAX)<250M@10V,RD(MAX)<2
1002 Ampco Safety Tools 1 WRENCH DBL BOX 7X9MM
1002 E-Z-Hook 11 TEST LEAD BNC TO BANANA 4"
1002-001-01000 CnC Tech 4,164 CONN RCPT USB2.0 TYPEA 4POS R/A