ESDM10100
- Manufacturer Part Number:
- ESDM10100
- Manufacturer/Brand:
- Amphenol Pcd
- Part of Description:
- TERM BLK 10P SIDE ENT 2.54MM PCB
- Manufacturer :
- Amphenol Pcd
- Product Category :
- Wire to Board
- Color :
- Black
- Current :
- 10 A
- Features :
- Mating Orientation :
- Horizontal with Board
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Levels :
- 1
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)
- Positions Per Level :
- 10
- Product Status :
- Active
- Voltage :
- 150 V