KY1901530000G
Manufacturer Part Number:
KY1901530000G
Manufacturer/Brand:
Amphenol Anytek
Part of Description:
TERM BLK 19POS TOP ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
15 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
Vertical with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.197" (5.00mm)
Positions Per Level :
19
Product Status :
Active
Voltage :
300 V