TR11-C-X-63-B-0-C-2.2A
- Manufacturer Part Number:
- TR11-C-X-63-B-0-C-2.2A
- Manufacturer/Brand:
- Altech Corporation
- Part of Description:
- CIRCUIT BREAK TRIP BAND HEX MET
- Manufacturer :
- Altech Corporation
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Push to Reset
- Approval Agency :
- CSA, UL1077, VDE
- Breaker Type :
- Thermal
- Current Rating (Amps) :
- 2.2A
- Illumination :
- None
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 240 V
- Voltage Rating - DC :
- 50 V