H60820801000G
Manufacturer Part Number:
H60820801000G
Manufacturer/Brand:
Amphenol Anytek
Part of Description:
TERM BLK 8P SIDE ENTRY 10MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Color :
Gray
Current :
11 A
Features :
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.394" (10.00mm)
Positions Per Level :
8
Product Status :
Active
Voltage :
300 V