YP1321500000G
Manufacturer Part Number:
YP1321500000G
Manufacturer/Brand:
Amphenol Anytek
Part of Description:
TERM BLK 13P SIDE ENT 3.81MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
10 A
Features :
Interlocking (Side), Mid Wire Entry Level
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.150" (3.81mm)
Positions Per Level :
13
Product Status :
Active
Voltage :
300 V