TR0205500000G
- Manufacturer Part Number:
- TR0205500000G
- Manufacturer/Brand:
- Amphenol Anytek
- Part of Description:
- TERM BLK 2POS TOP ENTRY 5MM PCB
- Manufacturer :
- Amphenol Anytek
- Product Category :
- Wire to Board
- Color :
- Green
- Current :
- 20 A
- Features :
- Mating Orientation :
- Vertical with Board
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Levels :
- 1
- Pitch :
- 0.197" (5.00mm)
- Positions Per Level :
- 2
- Product Status :
- Active
- Voltage :
- 300 V