BTBH30-H24
- Manufacturer Part Number:
- BTBH30-H24
- Manufacturer/Brand:
- IDEC
- Part of Description:
- EASY-STACK SURFACE MOUNT 24 POLE
- Manufacturer :
- IDEC
- Product Category :
- Specialized
- Current - IEC :
- Current - UL :
- 30 A
- Features :
- Housing Color :
- Black
- Mounting Type :
- Direct Mount
- Number of Levels :
- 1
- Number of Positions :
- 24
- Product Status :
- Active
- Terminal - Width :
- 328.8mm
- Termination Style :
- Screw
- Type :
- Middle
- Voltage - IEC :
- Voltage - UL :
- 600 V
- Wire Gauge or Range - AWG :
- 10-18 AWG
- Wire Gauge or Range - mm² :
- 5.5mm²