XW6T-COM2.5X8BL
- Manufacturer Part Number:
- XW6T-COM2.5X8BL
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation
- Part of Description:
- COM TERM BLK 2_5MM 8PN BLUE
- Stock Condition:
- 16
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Product Category :
- Specialized
- Current - IEC :
- 24 A
- Current - UL :
- Features :
- Housing Color :
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Number of Levels :
- 1
- Number of Positions :
- 8
- Product Status :
- Active
- Terminal - Width :
- 12.6mm
- Termination Style :
- Push In, Spring
- Type :
- Middle
- Voltage - IEC :
- 800 V
- Voltage - UL :
- 600 V
- Wire Gauge or Range - AWG :
- Wire Gauge or Range - mm² :
- 2.5mm²