334C1000B3C3T
Manufacturer Part Number:
334C1000B3C3T
Manufacturer/Brand:
CTS Corporation
Part of Description:
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
65mA
Frequency :
100 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output :
HCMOS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
VCXO
Voltage - Supply :
3.3V