SIM5060-6-0-26-00-A
- Manufacturer Part Number:
- SIM5060-6-0-26-00-A
- Manufacturer/Brand:
- GCT
- Part of Description:
- MINI SIM HINGED, 6P, SMT, 2.6MM
- Manufacturer :
- GCT
- Product Category :
- PC Card Sockets
- Card Type :
- Mini SIM
- Connector Type :
- Connector and Ejector
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 3.00µin (0.076µm)
- Ejector Side :
- Features :
- Height Above Board :
- 0.102" (2.60mm)