MM50-200B1-1RE
- Manufacturer Part Number:
- MM50-200B1-1RE
- Manufacturer/Brand:
- JAE Electronics
- Part of Description:
- CONN SKT SODIMM 200POS SMD REV
- Manufacturer :
- JAE Electronics
- Product Category :
- Inline Module Sockets
- Connector Style :
- SODIMM
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 3.94µin (0.10µm)
- Features :
- Board Guide, Latches
- Memory Type :
- DDR SDRAM
- Mounting Feature :
- Reverse
- Mounting Type :
- Surface Mount, 25° Angle
- Number of Positions :
- 200
- Product Status :
- Obsolete
- Standards :
- MO-224
Company
- TSV992IYDT Wide bandwidth (20MHz) rail to rail input
- TS9224IYPT Precision rail-to-rail high output current op-amps
- TS982IYDWT High output current dual operational amplifier
- TSC103IDT High voltage, high side current sense amplifier
- TSC103IPT High voltage, high side current sense amplifier
- TSC2010IST High voltage, precision, bidirectional current sense amplifier
- Detailed explanation of DSP technology
News
- TS881ILT Rail-to-rail 0.9V nanopower, push-pull single comparator
- TS880ICT Rail-to-rail 0.9V nanopower, open drain single comparator
- TS883IQ2T Rail-to-rail 0.9V nanopower, open drain dual comparators
- TS884IPT Rail-to-rail 1.1 V nanopower, push-pull quad comparators
- TS884IDT Rail-to-rail 1.1 V nanopower, push-pull quad comparators
- Equipment manufacturers also lack cores
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| MM50 | Interlight | 8,131 | Replacement for Logitech MM50 Re |
| MM50-01 | Dremel | 1 | MM50-01 120V 5A OSCILLATING TOOL |