10023061-10127LF
Manufacturer Part Number:
10023061-10127LF
Manufacturer/Brand:
Amphenol Communications Solutions
Part of Description:
CONN SKT DIMM 240POS PCB
Manufacturer :
Product Category :
Inline Module Sockets
Connector Style :
DIMM
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
15.0µin (0.38µm)
Features :
Board Guide, Latches
Memory Type :
DDR2 SDRAM
Mounting Feature :
Normal, Standard - Top
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
240
Product Status :
Active
Standards :
MO-237
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN HDR BLADE PWR 20POS EDGE MT
    CONN RCPT BLADE PWR 36POS PCB
    CONN HEADER 6P/24S/5P R/A PCB
    CONN HDR BLADE PWR 26POS EDGE MT
    CONN HDR BLADE PWR 32POS EDGE MT
Catalog related products
    DDR4 288P TH ASSY
    CONN SKT DIMM 240POS PCB
  • TE Connectivity AMP Connectors
    DDR4 DIMM 288 PIN TH TYPE
    DDR4 DIMM 288 PIN TH TYPE
Related products
Part Manufacturer Stock Description
1002 Chapin 10 CHAPIN HAND SPRAYERS
1002 Adafruit 77 ADDRESS LED 7 SEGMENT I2C WHITE
1002 Goford Semiconductor 2,880 N100V,RD(MAX)<250M@10V,RD(MAX)<2
1002 Ampco Safety Tools 1 WRENCH DBL BOX 7X9MM
1002 E-Z-Hook 11 TEST LEAD BNC TO BANANA 4"
1002-001-01000 CnC Tech 4,164 CONN RCPT USB2.0 TYPEA 4POS R/A