SU1D15UC
Manufacturer Part Number:
SU1D15UC
Manufacturer/Brand:
Weidmuller
Part of Description:
CB PROTECTOR 1077 1P D 15A ACDC
Stock Condition:
12
Manufacturer :
Weidmuller
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
CE, CSA C22.2 No 5, CSA C22.2 No 235, TUV, UL1077, VDE
Breaker Type :
Thermal Magnetic
Current Rating (Amps) :
15A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
277 V
Voltage Rating - DC :
60 V