SIT5000AC-2E-18E0-26.000000Y
- Manufacturer Part Number:
- SIT5000AC-2E-18E0-26.000000Y
- Manufacturer/Brand:
- SiTime
- Part of Description:
- MEMS OSC TCXO 26.0000MHZ LVCMOS
- Manufacturer :
- SiTime
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- MEMS
- Current - Supply (Max) :
- 31mA
- Frequency :
- 26 MHz
- Frequency Stability :
- ±5ppm
- Function :
- Enable/Disable
- Height - Seated (Max) :
- 0.031" (0.80mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Output :
- LVCMOS
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- TCXO
- Voltage - Supply :
- 1.8V