W51-AB21B2-12
Manufacturer Part Number:
W51-AB21B2-12
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Part of Description:
CIR BRKR THRM 12A 125VAC 50VDC
Stock Condition:
133
Manufacturer :
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Rocker
Approval Agency :
Breaker Type :
Thermal
Current Rating (Amps) :
12A
Illumination :
Red
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
50 V