W58-XB1A6A-20
Manufacturer Part Number:
W58-XB1A6A-20
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Part of Description:
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
Stock Condition:
952
Manufacturer :
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Push to Reset
Approval Agency :
Breaker Type :
Thermal
Current Rating (Amps) :
20A
Illumination :
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
50 V