VO3011510000G
- Manufacturer Part Number:
- VO3011510000G
- Part of Description:
- TERM BLOCK HDR 30POS 90DEG 3.5MM
- Current - UL :
- 10 A
- Features :
- Header Orientation :
- 90°, Right Angle
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 115°C
- Pitch :
- 0.138" (3.50mm)
- Voltage - UL :
- 300 V