GGV8R531
- Manufacturer Part Number:
- GGV8R531
- Manufacturer/Brand:
- Sprague Goodman
- Part of Description:
- CAP TRIMMER 0.8-8.5PF 1250V SMD
- Manufacturer :
- Sprague Goodman
- Product Category :
- Trimmers, Variable Capacitors
- Adjustment Type :
- Top
- Capacitance Range :
- 0.8 ~ 8.5pF
- Dielectric Material :
- Glass
- Features :
- Sealed
- Height - Seated (Max) :
- 0.633" (16.10mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 500 @ 20MHz
- Size / Dimension :
- 0.312" Dia (7.92mm)
- Voltage - Rated :
- 1250 V