GQL16000
- Manufacturer Part Number:
- GQL16000
- Manufacturer/Brand:
- Sprague Goodman
- Part of Description:
- CAP TRIMMER 0.8-16PF 1250V TH
- Stock Condition:
- 25
- Manufacturer :
- Sprague Goodman
- Product Category :
- Trimmers, Variable Capacitors
- Adjustment Type :
- Side
- Capacitance Range :
- 0.8 ~ 16pF
- Dielectric Material :
- Quartz
- Features :
- Sealed
- Height - Seated (Max) :
- 1.953" (49.61mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 1500 @ 20MHz
- Size / Dimension :
- 0.312" Dia (7.92mm)
- Voltage - Rated :
- 1250 V